VSN-näyttelyt suomenhevosille


Näyttelypäivä: 27.03.2016
Viimeinen ilmoittautumispäivä: 25.03.2016
Järjestyspaikka: Huvitutti (HUVI1295)
Vastuuhenkilö: Jenny VRL-12948

Jokaiseen luokkaan otetaan 12 osallistujaa (pl. lk 9)
Omistaja voi tuoda yhteen luokkaan 2 hevosta
Sama hevonen voi osallistua vain yhteen luokkaan (pl. lk 7-9)
Näyttelyt ovat avoimet vain kuvallisille suomen(pien)hevosille

Osallistumisohjeet

Sähköpostitse osoitteeseen viltsunmaili@gmail.com otsikolla VSN05, alla olevassa muodossa:

Luokka [rv] <a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi</a> - Esittäjä

Osallistuminen kasvattajaluokkaan, vain yksi ryhmä per kasvattaja / talli / henkilö:

Tallin omistajan nimi / Tallin nimi (kasvattajanimi)
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
Neljä kasvattia, vähintään kahdesta eri yhdistelmästä.

Väärin ilmottautuneet hylätään ilman erillistä ilmoitusta.

Luokat & tuomarit

00. Show Winner-kehä (ei osallistumisia)

01. Suomenhevosorit 12/12 TULOKSET! - tuom. taffel
02. Suomenhevosorit 12/12 TULOKSET! - tuom. taffel
03. Suomenpienhevosorit 12/12 TULOKSET! - tuom. taffel

04. Suomenhevostammat 12/12 TULOKSET! - tuom. taffel
05. Suomenhevostammat 12/12 TULOKSET! - tuom. taffel
06. Suomenpienhevostammat 12/12 TULOKSET! - tuom. taffel

07. Ratsastusluokka (sh) 12/12 TULOKSET! - tuom. dookie
08. Ratsastusluokka (sh) 12/12 TULOKSET! - tuom. dookie
09. Kasvattajaluokka (sh) 10/10 TULOKSET! - tuom. dookie

Huomioithan, että pienhevoset voivat osallistua VAIN kahteen erilliseen piekkariluokkaan!
Kutsu päivitetty 15.03.2016 klo 01.08

Osallistujat & tulokset

Show Winner-luokka
SW1 Huvitutin Kromi - Jenny (5+4+4+5+3½+4+4+4+3½+4 = 41p)
SW2 Kyrön Mielensäpahoittaja - Jenny (4+4+5+5+3+3½+3+3+4+3½ = 38p)
SW3 Fiktion Joukki - Milja (4+4+4+3½+3½+4+4+3+3½+4 = 37,5p)
SW4 Kuuralehdon Astrella - Satu (4+4+4+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 37p)
SW5 Fiktion Armi - Milja (4+3½+4+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 37p)

Muut Champion-palkitut
CH Jekku-Liina - Milja (3½+3½+4+4+3½+4+3½+4+4+3 = 37p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Fiktion Vihma - Milja (4+4+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 38p)
RCH Aarian Kulkuri - VRL-11290  (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+5+3½ = 38p)
RCH Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4+3½+3½+4+4+3½+4+4+4+3½ = 38p)
RCH Harmonian Haamupelko - annika n (4+3½+3½+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 37p)
RCH Naukaisun Ohtonen - annika n (3½+4+4+3½+3½+4+3+3½+4+4 = 37p)
RCH Fiktion Veerti - Milja (3½+3½+4+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 36,5p)
RCH Kaunon Riemueetu - Milja (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+5+5 = 39,5p)
RCH Talviriivaaja - Cirus (4+4+4+4+3½+3½+3+3½+4+3½ = 37p)
RCH Rapakkorastas - Joe (3½+4+4+4+4+3½+4+2½+3+4 = 36,5p)
RCH Tiilikan Lohdunkantaja - annika n (4+3½+3½+3+4+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p)
RCH Riikinnevan Hulmutar  - VRL-11290 (3+3½+3½+3½+3½+3+4+4+3½+4 = 35,5p)
RCH Paholaisetkin Tahtoo Halata - annika n (4+3½+3½+3½+4+4+3½+3+3½+3½ = 35p)
RCH Taivaanvaeltaja - Joe (4+4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3 = 37p)
RCH Fiktion Tuiki - Milja (3½+3½+4+5+4+3½+4+3+3½+3 = 37p)
RCH Lumiloitsu - Beeko (4+3½+3+3+3½+4+4+3½+4+4 = 36,5p)
RCH Hengenvaaran Ginevra - Beeko (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Talvikaira  - Cirus (3½+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)
RCH Tiilikan Nelli-Noora - Sylvester (3½+3½+4+4+3½+3½+4+3+3½+4 = 36,5p)

Overall Champion: Heilin Nestor - VRL-11290 (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ratsastusluokat
Ridden CH Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4-2½-4½-4=19,5p)
Ridden CH Heilin Nestor - VRL-11290 (4½-4½-2½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Susikallion Liekin Lento - Milja (4-4½-3½-3½-4=19,5p)
Ridden RCH Liljalehdon Strassi - Ireth (4½-4-2½-4-3½=18,5p)

Best Breeder
Kiiskinen & Cery / Seljasaaren Kartano (Seljasaaren) (9-9-9-9-4½=40,5p)
Seljasaaren Vilunki
Seljasaaren Riimi
Seljasaaren Arla
Seljasaaren Ruska


01. Suomenhevosorit (12/12) 1. CH Kyrön Mielensäpahoittaja - Jenny (4+4+5+5+3+3½+3+3+4+3½ = 38p) 2. RCH Fiktion Vihma - Milja (4+4+3½+4+3½+4+3½+3½+4+4 = 38p) 3. RCH Aarian Kulkuri - VRL-11290 (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+5+3½ = 38p) 4. RCH Satulinnan Rokkijätkä - Joe (4+3½+3½+4+4+3½+4+4+4+3½ = 38p) 5. Huuliharppukostaja - Jenny (3½+4+4+5+4+4+3½+3+3½+3½ = 38p) 6. Harmonian Juolevi - Beeko (4+4+4+4+4+3½+3+3½+4+3½ = 37,5p) 7. Mörkövaaran Taavetti - Joe (3+4+3½+4+3½+4+4+3+3½+3½ = 36p) 8. Mörkövaaran Mortti - VRL-11290 (4+3½+3½+3½+3½+3½+4+3½+3+3½ = 35,5p) 9. Harmonian Verikosto - annika n (4+3½+4+3½+3+3½+3+3+4+3 = 34,5p) 10. Kaapparilaivan Kapteeni - Cirus (3½+4+3½+2½+3½+3½+4+3+3½+3 = 34p) 11. Kanervarannan Jamuel - annika n (3½+3½+3½+3½+3+3½+4+3+3+3½ = 34p) Ulapan Kalliorikko - Milja - Hyl, hevonen kuollut ennen näyttelypäivää 02. Suomenhevosorit (12/12) 1. CH Fiktion Joukki - Milja (4+4+4+3½+3½+4+4+3+3½+4 = 37,5p) 2. RCH Harmonian Haamupelko - annika n (4+3½+3½+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 37p) 3. RCH Naukaisun Ohtonen - annika n (3½+4+4+3½+3½+4+3+3½+4+4 = 37p) 4. RCH Fiktion Veerti - Milja (3½+3½+4+4+4+4+3½+3+3½+3½ = 36,5p) 5. Vaniman Mysterio - Jenny (4+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3½+3 = 36p) 6. Kuuralehdon Vernon - VRL-11290 (4+3½+3+3½+3½+4+3½+3+5+3 = 36p) 7. Huvitutin Ritari-Ässä - Jenny (3½+4+4+4+3½+3½+3½+3+4+3 = 36p) 8. Sadan Pekkanen - Satu (3+3½+3+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 34,5p) 9. Viehättävän Valori - VRL-11290 (3½+4+3½+3½+3½+3+3½+3+3+3½ = 34p) 10. Huvitutin Pärsky - Beeko (3½+3+3½+3+2½+4+4+3+3½+3 = 33p) 11. Hunsvotti - Joe (3+3½+3+3+3+3½+3½+3+4+3½ = 33p) Seljasaaren Pohjonen - Joe - Hyl, luokassa on jo hevonen identtisillä kuvilla 03. Suomenpienhevosorit (12/12) 1. CH Huvitutin Kromi - Jenny (5+4+4+5+3½+4+4+4+3½+4 = 41p) 2. RCH Kaunon Riemueetu - Milja (4+4+4+3½+3½+4+3½+3+5+5 = 39,5p) 3. RCH Talviriivaaja - Cirus (4+4+4+4+3½+3½+3+3½+4+3½ = 37p) 4. RCH Rapakkorastas - Joe (3½+4+4+4+4+3½+4+2½+3+4 = 36,5p) 5. Satulinnan Renttu - Joe (4+3½+3½+3½+3+3+4+3½+4+4 = 36p) 6. Ventoksen Tuhla - Milja (3½+3½+4+3½+3½+4+3+3+4+2½ = 34,5p) 7. Viisikon Onni Oikein - Ireth (3+3½+3½+4+3½+3½+2+3½+3½+3½ = 33,5p) 8. Karkuretken Faunus - VRL-11290 (3+3½+3½+2½+3+3+3½+3+3½+3 = 31,5p) 9. Huvitutin Pehtoori - Jenny (2½+3+3+3+3½+3½+3½+3+3+2½ = 30,5p) 10. Runon Roomeo - Beeko (3+3+3½+2+2+3+2½+3+4+4 = 30p) Marsipaanipossu - annika n - Hyl, väärä luokka Harmonian Villiruusu - annika n - Hyl, väärä luokka 04. Suomenhevostammat (12/12) 1. CH Fiktion Armi - Milja (4+3½+4+4+4+3½+3½+3+4+3½ = 37p) 2. RCH Tiilikan Lohdunkantaja - annika n (4+3½+3½+3+4+3½+4+3½+3½+3 = 35,5p) 3. RCH Riikinnevan Hulmutar - VRL-11290 (3+3½+3½+3½+3½+3+4+4+3½+4 = 35,5p) 4. RCH Paholaisetkin Tahtoo Halata - annika n (4+3½+3½+3½+4+4+3½+3+3½+3½ = 35p) 5. Luonnonhenkirikos - Jenny (3½+3+3½+4+4+3½+4+3+3½+3 = 35p) 6. Fiktion Kerttu - Milja (4+4+3½+4+3½+3½+2+4+3 = 34,5p) 7. Mörkövaaran Tiitu - Joe (4+3½+3½+3+3½+3½+3½+3+3½+3½ = 34,5p) 8. Seljasaaren Sointi - Jenny (3+3½+3½+3½+3½+3+4+3½+4+3 = 34,5p) 9. Fiktion Suruisa - VRL-11290 (4+3+3½+3+3½+3½+4+3+3+3 = 33,5p) 10. Jasminella - Joe (3½+3+3½+3+3+3½+4+3+3½+3½ = 33,5p) 11. Kahvintaika - Cirus (3+3+3+3+2½+3+3½+3+3+2½ = 29,5p) 12. Sadan Wilmiina - Satu (3+3+3+3½+3+3½+3½+2+3+1 = 28,5p) 05. Suomenhevostammat (12/12) 1. CH Kuuralehdon Astrella - Satu (4+4+4+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 37p) 2. RCH Taivaanvaeltaja - Joe (4+4+4+4+4+3½+3½+3½+3½+3 = 37p) 3. RCH Fiktion Tuiki - Milja (3½+3½+4+5+4+3½+4+3+3½+3 = 37p) 4. RCH Lumiloitsu - Beeko (4+3½+3+3+3½+4+4+3½+4+4 = 36,5p) 5. Joikujärven Valla - VRL-11290 (3½+3½+3½+3+4+4+5+3+4+3 = 36,5p) 6. Vaniman Tuutunen - annika n (4+3½+3½+4+4+3½+3½+3+3½+3½ = 36p) 7. Huvitutin Vilhelmiina - Jenny (3½+3½+3½+3½+3½+4+4+3½+4+3 = 36p) 8. Fiktion Saila - Joe (3½+3+3+3+3½+3½+4+3½+3½+4 = 34,5p) 9. Ventoksen Helke - Jenny (4+4+3+2+3+3½+4+3½+3½+3½ = 34p) 10. Fiktion Auni - Milja (3½+3+3+2½+3+4+4+4+4+3 = 34p) 11. Tiilikan Pilvetta - VRL-11290 (3½+3+3+3+4+4+3+2½+4+3 = 33p) 12. Seljasaaren Viena - annika n (3+3+3+3+4+3½+3½+2½+3½+2½ = 31,5p) 06. Suomenpienhevostammat (12/12) 1. CH Jekku-Liina - Milja (3½+3½+4+4+3½+4+3½+4+4+3 = 37p) 2. RCH Hengenvaaran Ginevra - Beeko (4+3½+4+3½+3½+3½+4+3½+3½+3 = 36,5p) 3. RCH Talvikaira - Cirus (3½+4+4+3½+3½+4+4+3½+3½+3 = 36,5p) 4. RCH Tiilikan Nelli-Noora - Sylvester (3½+3½+4+4+3½+3½+4+3+3½+4 = 36,5p) 5. Fiktion Josefiina - Milja (3½+4+3½+4+3½+3+4+3+4+3½ = 36p) 6. Moon Ventukka - VRL-11290 (4+3½+4+2+3½+3½+4+3½+4+3 = 35p) 7. Satulinnan Lumia - Joe (3½+3½+3½+3½+3½+3+4+2½+4+4 = 35p) 8. Vilijaana - Jenny (3½+3+3½+3½+3½+4+3½+3½+3½+3 = 34,5p) 9. Viehättävän Utuinen - Jenny (3½+3+3½+3½+3½+3½+4+3+3½+3 = 34p) 10. Satulinnan Neela - Joe (3½+3+3+3+3½+4+4+3½+3½+3 = 34p) 11. Koistilan Lisette - VRL-11290 (3+3+4+3½+4+3½+4+2½+3+3 = 33,5p) Viehättävän Huuru - annika n - Hyl, väärä luokka 07. Ratsastusluokka (sh) (12/12) Ridden CH Seljasaaren Pohjonen - Joe (4½-4-2½-4½-4=19,5p) Ridden RCH Susikallion Liekin Lento - Milja (4-4½-3½-3½-4=19,5p) 3. Fiktion Veerti - Milja (4-4½-2½-4½-4=19,5p) 4. Tiilikan Jörö - Ninni H. (4½-4½-2½-4-3½=19p) 5. BT Myötätuuli - Ireth (4-4-3½-4-3½=19p) 6. Hengenvaaran Onnenitku - Ireth (4-4½-2½-3½-3½=18p) 7. Vaniman Soili - Anniina N. (4-3½-2½-4-3½=17,5p) 8. Rajattoman Avalon - VRL-11290 (3½-4-2½-3½-3½=17p) 9. Villahaan Pihla - rukkanen (4-4-2½-2½-3½=16,5p) 10. Runon Hagrid - Joe (3-4-2½-3½-3½=16,5p) 11. Koston Taikalumi - Jenny (3½-4½-3-2½-2½=16p) 12. Arvolaakson Tumnus - VRL-11290 (3½-3½-2½-4-2½=16p) 08. Ratsastusluokka (sh) (12/12) Ridden CH Heilin Nestor - VRL-11290 (4½-4½-2½-4-4=19,5p) Ridden RCH Liljalehdon Strassi - Ireth (4½-4-2½-4-3½=18,5p) 3. Nupun Karpalo - Milja (4-4-2½-4-4=18,5p) 4. Fiktion Herttuatar - Satu (4-4-2½-4-3½=18p) 5. Maustebasiliski - Anniina N. (3½-3½-3½-4-3½=18p) 6. Pirenja - Ireth (4-3½-2½-4-3½=17,5p) 7. Lakean Lumihelmi - Jenny (4-4½-2½-2½-3½=17p) 8. Mörkövaaran Tulisielu - Anniina N. (3½-3½-2½-4-3½=17p) 9. Koivumäen Netta - Joe (4-3½-2½-4-2½=16,5p) 10. Vaapukan Narnia - VRL-11290 (4-3½-2½-3-3½=16,5p) 11. Riiviöiden Riitelijä - Joe (3½-3½-2½-4½-2½=16,5p) 12. Haavelaakson Kultainen - Milja (4-3½-2½-2½-3½=16p) 09. Kasvattajaluokka (sh) (10/10) BB Kiiskinen & Cery / Seljasaaren Kartano (Seljasaaren) (9-9-9-9-4½=40,5p) Seljasaaren Vilunki Seljasaaren Riimi Seljasaaren Arla Seljasaaren Ruska Ireth / Viisikko (Viisikon) (9-8½-9-8½-4=39p) Viisikon Kuiskaus Viisikon Yöpakkanen Viisikon Hattumaakari Viisikon Tuuripeli Anniina N. / Vanima (Vaniman) (8½-9½-9-7½-4=38,5p) Vaniman Vinssi Vaniman Heroiitti Vaniman Rakkahin Vaniman Timena Jenny / Huvitutti (Huvitutin) (8½-7½-9-9-4½=38,5p) Huvitutin Kultapoika Huvitutin Pärsky Huvitutin Elvi Huvitutin Aaria Sylvester / Tiilikanoja (Tiilikan) (8-9-9½-8½-3=38p) Tiilikan Nelli-Noora Tiilikan Marijaana Tiilikan Jörö Tiilikan Lakritsitanko Ljusia / Kanervaranta (Kanervarannan) (9-9-8½-7½-3½=37,5p) Kanervarannan Kasenja Kanervarannan Sahrami Kanervarannan Tosi-Lopsteri Kanervarannan Laviini rukkanen / Kaunovaara (Kaunon) (9-8-8½-8-3=36,5p) Kaunon Tyttörukka Kaunon Katariina Kaunon Riemueetu Kaunon Raikuli Jannica / Adina (A.D., Adinan) (9-8-7½-8-2½=35p) A.D. Estellen Hilarius A.D. Estellen Antonio Adinan Adalmina Adinan Enni Joe / Satulinna (Satulinnan) (9-7½-8½-6-2½=33,5p) Satulinnan Rokkijätkä Satulinnan Renttu Satulinnan Joulunharha Satulinnan Kipinä Milja ja Kati / Pikkulinnun talli HYL. Kasvattajaluokkaan vaaditaan kasvattajaliite Kuiskuri Kutinatar Pamahtava Kasinolla
Näyttelyt